“
Przewlekłe bóle głowy
W wykonanej w 2014 roku analizie obrazu tęczówek stwierdzono skłonność do zaburzeń funkcji żołądka, przełyku, wątroby, trzustki i pęcherzyka żółciowego. Kolorem czerwonym wyróżnione były: przełyk, żołądek, i pęcherzyk żółciowy.
Pacjent czuł się dość dobrze ale zgłaszał nawracające bóle głowy.
Analizę obrazu tęczówek powtórzono w 2018 roku. Wykazała ona identyczny rozkład predyspozycji. W tym okresie pacjent zgłaszał ponownie bóle głowy ( po 3 latach przerwy) ale tym razem dodatkowo zgłosił zaburzenia jelitowe, niestrawności. Nie zdecydował się jednak na pogłębienie diagnostyki. Dolegliwości z niewielkim, choć zmiennym nasileniem przewlekały się aż do 2022 roku gdy nastąpiło wyraźne nasilenie dotychczasowych symptomów i dołączyły się nudności oraz bóle brzucha nad wątrobą. Wyraźnie pogorszyła się ogólna kondycja pacjenta. Zgłaszał ogólne złe samopoczucie, brak sił i pogorszenie stanu emocjonalnego.
Wykonane w 2022 roku USG jamy brzusznej wykazało stan zapalny pęcherzyka żółciowego. Ponieważ zastosowane leczenie nie przyniosło poprawy, w styczniu 2023 wykonano chirurgiczne usunięcie pęcherzyka żółciowego. Po zabiegu dolegliwości zmalały ale nie ustąpiły całkowicie. Lekarz gastrolog stwierdził zapalenie błony śluzowej żołądka. Obecnie (2024) pacjent w trakcie intensywnego leczenia. Jego stan się wyraźnie poprawia, zarówno fizycznie jak i emocjonalnie.
Ustąpiły przewlekłe bóle głowy.